Joost Nijhuis, gemeenteraadslid voor de VVD, maakt zich toch wel wat zorgen over de invoering van diftar in Enschede. Hij heeft het college van B&W twee voorstellen gedaan die volgens hem de overlast kunnen beperken.
De zorgen van de VVD'er zijn niet zozeer gericht op het afvalscheiden op zich, want ook Nijhuis constateert dat de stad enthousiast is begonnen aan diftar. Maar 'zo enthousiast dat er momenteel veel signalen ons bereiken dat het succes wel eens aan de wortel kan staan van een groot stuk onvrede.'
Vanuit de hele stad bereiken ook de VVD geluiden dat er verrommeling ontstaat rondom de milieupleinen en bij ondergrondse afvalcontainers. Volle vuilniszakken die niet in de stort verdwijnen, maar naast de containers worden gezet. Meestal gaat het om zakken met gescheiden plasticafval en verpakkingsmaterialen, maar ook wordt er regelmatig grofvuil naast een afvalcontainer gedumpt.
Joost Nijhuis heeft daarom schriftelijke vragen gesteld aan het college van B&W. Hij wil van de wethouder, Hans van Agteren, weten of de twee extra arbeidsplaatsen voor de handhaving van illegale bijplaatsingen en afvaldump wel genoeg is.
Ook doet Nijhuis twee voorstellen om de situatie te verbeteren. Een ervan is het introduceren van een app of telefoonnummer waar mensen eventueel met foto's kunnen attenderen op volle afvalcontainers. Ook stelt Nijhuis voor om per flat een (of meerdere) groene afvalcontainers aan een ketting aan de flat vast te maken, zodat de bewoners de mogelijkheid hebben om groente-, fruit- en tuinafval te scheiden.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM.