Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Menzis verloor veel cliënten, maar niet in Twente

248894 zorg 17

Menzis heeft van alle zorgverzekeraars de meeste cliënten verloren bij de overgang van 2016 naar 2017: 46.000. Verklaring hiervoor is volgens de verzekeraar uit Enschede onmiskenbaar de verhoging van de premie van het basispakket. Die steeg van 107 naar 119 euro per maand.

Het Menzisbasispakket werd daarmee het duurste van Nederland. De verzekerden die wegliepen behoorden volgens woordvoeder Jessica Winkelhorst niet tot de vaste cliëntèle in de kerngebieden Twente en Groningen. "We verloren verzekerden die jaarlijks alle premies naast elkaar leggen en de goedkoopste eruit pikken. Nadeel van dit type consument is dat je ze ook zo weer kwijtraakt. Dat overkomt ons nu."

Menzis houdt na het verlies nog 2.2 miljoen verzekerden over. In grootte is het nog steeds de vierde verzekeraar van Nederland.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.