Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

In Enschedese wijk De Bothoven nu 22 opgeleide aed-bedieners

249216 image 6606087

Wijkraad De Bothoven heeft aan 22 opgeleide vrijwilligers het certificaat aed-bediener/ reanimator uitgereikt. Dat gebeurde op een openbare wijkraadvergadering. De vrijwilligers volgden de afgelopen tijd een cursus en deden met succes examen.

De wijkraad heeft besloten om drie aed's aan te schaffen. Die worden op centrale plekken in de wijk opgehangen. De apparaten moeten 24 uur per dag publiekelijk bereikbaar zijn. Zo komt een eind aan de tijd dat in de wijk slechts aed's voorhanden zijn tijdens openingstijden van bedrijven, maar die niet bereikbaar zijn als 's avonds of 's nachts hartproblemen optreden. Zodra de defibrillatoren opgehangen zijn worden ze opgenomen in het netwerk van inzetbare aed's.

Via hartslagnu.nl worden de apparaten verbonden met de 112-meldkamer. "Zo vergroten we de kans dat we bij een mogelijke hartstilstand eerder aanwezig kunnen zijn om zijn of haar leven te redden", zegt Bert Eulderink van de wijkraad.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM. Foto: Cris Sohier
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.