Zes voetbalclubs in Twente krijgen sinds kort ondersteuning door medewerkers van Trias Jeugdzorg. De organisatie wil de trainers en elftalleiders ondersteunen in het omgaan met lastige jongeren.
Speciaal opgeleide medewerkers
De hulp wordt gegeven door twee speciaal daarvoor opgeleide medewerkers. Ze staan tijdens trainingen langs de lijn en kunnen worden aangesproken door trainers of anderen die problemen hebben met bepaalde spelers in hun team. De sportcoach praat met betrokkenen, observeert, en komt met tips om de situatie te verbeteren. Het kan gaan om jongeren die niet goed in de groep passen, snel agressief zijn of anderszins problematisch gedrag vertonen.
Goede ervaringen
Door de trainers of elftalleiders tips te geven om met het gedrag om te gaan, wordt uitval van de speler voorkomen. Bij Oranje Nassau heeft jeugdvoorzitter Bart Monster goede ervaringen met de inzet van de sportcoach. ,,Aanvankelijk dacht ik, wat moeten we er mee. Het gaat wel lekker, problemen zijn er niet. Maar als je wat beter kijkt, zie je dat je best wat hulp kunt gebruiken. Soms draait het in een team niet lekker en worstelen elftalleiders met bepaalde jongens of meisjes. Door ze wat handvatten te geven om het gedrag aan te pakken, krijgen ze niet alleen grip op de problemen, maar houden ze er zelf ook lol in.
Het project van Trias Jeugdzorg loopt nog een jaar. Daarna is het de bedoeling dat gemeenten instappen en helpen mee te financieren. Daarover zijn al gesprekken gevoerd.