Boos is directrice Van Dragt niet. Het baasje, die ook een klein kind bij zich had, zal zich rot geschrokken zijn, net als onze medewerkers die ook nog steeds van slag zijn. Ze wil de eigenaar van de agressieve hond graag spreken wegens de gemaakte kosten bij de dierenarts. We gaan er vanuit dat deze meneer verzekerd is. Het zou erg fijn zijn als we hem kunnen spreken.
Niet eerste keer
Het is niet de eerste keer dat een ezel van de boerderij wordt gegrepen door een loslopende hond. Vorig jaar werd een ezel aangevallen in het Abraham Ledeboerpark. De directrice verzoekt hondenbezitters dan ook om honden altijd aan te lijnen. Een hond blijft een wild dier met zijn eigen instinct en daar moet je alert op zijn. Daarnaast is het gebied rond onze boerderij gewoon een aanlijngebied. Er is een veldje vlakbij waar honden wel los mogen lopen.
Aanval
Een man liep maandagochtend nietsvermoedend met zijn viervoeter langs de ezels in het Van Heekpark. Medewerkers van de boerderij spraken de man aan, honden moeten namelijk aangelijnd zijn rond de boerderij. De boodschap kwam te laat: de hond sprong voor dat zijn baasje er erg in had over de afrastering heen en beet een ezel in zijn neus. Het baasje trok de hond met veel geweld los en nam daarna snel de benen.
Met de ezel gaat het naar omstandigheden goed. Zijn neusvleugels zijn door de aanval beschadigd, maar het dier eet goed en vertoont normaal gedrag.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM. Foto: Robin Hilberink