Jesse Klaver heeft tijdens het debat op de UT dinsdagochtend geen prognose ingevuld. De lijsttrekker van GroenLinks is, sinds 2004, de eerste die het invullen van de prognose weigert.
Bezoeken worden traditiegetrouw afgesloten met een zetelprognose. Daarin voorspelt de lijsttrekkers wat hij verwacht als verkiezingsuitslag. Tot nu toe heeft elke lijsttrekker, van Bos tot Balkenende, van Rutte tot Wilders, meegewerkt aan die traditie.
'Ik doe het niet'
Klaver wilde dinsdag echter van geen wijken weten. "Ik doe het niet. Ik heb namelijk wel gezegd dat we de grootste willen worden, maar heb er geen zetelaantal aan gekoppeld."
Hij vervolgt: "Stel als ik iets invul, en je bereikt dat in de peilingen, dan kun je defensief gaan spelen. Of als een peiling tegenvalt, zoals vandaag, dan zou je in paniek kunnen raken omdat de doelstelling uit zicht raakt. Wat wij doen is ons verhaal vertellen voor Nederland, waar wij in geloven, en op 15 maart gaan we zien wat de uitkomst is."
De eerste
En, zo voegt Klaver er aan toe: "Ik ben een tikje bijgelovig. Dat ik de eerste bent die 'm niet invult maakt me niet uit, er zijn wel meer dingen waarin de eerste ben of hoop te zijn. Ik ga niet iets doen omdat anderen het doen, doe alleen waar ik in geloof."
Minister-president Mark Rutte voorspelde maandag op bezoek bij deze krant een eclatante zege voor de VVD met 41 zetels. Hij verwacht dat de PVV 'slechts' op 15 zetels uitkomt. Bekijk hier de zetelprognose van de VVD-lijsttrekker.
De komende periode komen alle kopstukken van de Nederlandse politieke partijen langs, om over diverse onderwerpen te praten. Ook zij worden aan het eind van de sessie gevraagd hun prognose te geven.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM. Foto: Annina Romita