Volgens de Fiod is Hollandsche Wind een beleggingsproduct in windenergie een vorm van oplichting. Er is sprake, meent justitie, van een pyramidespel. Redementen worden betaald uit de inleg van nieuwe beleggers. Mogelijk is er helemaal niet geinvesteerd in windmolenparken, zoals voorgespiegeld.
Eerder is door de Fiod beslag gelegd op de rekening van Hollandsche Wind. Vorige week zouden er ook op andere rekeningen en op onroerend goed beslag zijn gelegd. Volgens Van der N. is dat niet bij hem zelf gebeurd.
Onschuldig
Van der N. heeft steeds gezegd dat hij onschuldig is. Volgens hem deed hij voor Hollandsche Wind slechts wat werk op het terrein van personeelszaken. Maar het beleggingsproduct was wel ondergebracht in een BV van hem. Hij zegt dat hij die als een vriendendienst beschikbaar heeft gesteld aan de financieel leider, Stef S., een kennis van hem.
Deelnemers aan Hollandsche Wind moesten minimaal 5000 euro inleggen. Er zijn enkele beleggers die er wel 100.000 euro in stopten.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM