De Oranjedagen gaan met ingang van dit jaar als Koningsfestival Enschede door het leven. De wijziging is eind volgende maand vooral te merken aan de frisse presentatie, promotie en aankleding van de stad. Het motto van organisatoren de Oranjevereniging en Enschede Promotie is Enschede spant de kroon . Dit slaat op de gezamenlijke ambitie om jaarlijks uit te bouwen tot een bovenregionaal festival.
Enschede FM sprak met Marieke Ter Brugge directeur van Enschede Promotie. Beluister het interview hierboven.
Of Enschede daar in slaagt hangt wat directeur Marieke ter Brugge van Enschede Promotie betreft voor een groot deel af van de medewerking van de 'partners in de stad'. Die moeten met z'n allen het festival dragen en uitdragen. Niet alleen de winkeliers, maar ook de gezamenlijke horecaondernemers, instellingen en inwoners van de stad. Zodat het straks op het Koningsfestival Enschede in alle uithoeken van de binnenstad bruist van de festiviteiten.
Basis
De basis hiervoor is in de afgelopen jaren gelegd. Het eerste Koningsfestival van dit jaar zal dan ook niet zo veel afwijken van de Oranjedagen van de laatste jaren. Zo wordt het Van Heekplein traditiegetrouw op de kop gezet tijdens Absolutely Kingsnight en blijven de matjesmarkt en de Oranjemarkt vaste waarden op Koningsdag.
Themapleinen
Het opgeknapte plein achter de Jacobuskerk wordt dit jaar opgenomen in het rijtje pleinen waar zich een thematische activiteit afspeelt. De mensen van Rico Latino bouwen het Jacobusplein om tot Salsaplein. Het Ei van Ko, op Koningsdag het Hollandplein, is dit jaar gereserveerd voor (rondtrekkend) theater en muziek. Enschede Promotie en Oranjevereniging streven er naar om op de Oude Markt meerdere podia te bouwen. De muzikale invulling is nog niet bekend.
Dit jaar verleent Enschede Promotie de vergunningen voor de hele binnenstad. ,,Iedereen die wat wil ondernemen, kan zich bij ons melden. Dat geldt ook voor de horecaondernemers die een buitenbar op de Oude Markt willen'', aldus Ter Brugge.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM. Foto: Lars Smook