Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

AUDIO Schrijfwedstrijd voor scholieren: schets je toekomst in het Duits

252745 technology 785742 640

'Meine Zukunft - Mijn toekomst', dat is het motto van een grensoverschrijdende schrijfwedstrijd voor leerlingen van het voortgezet onderwijs. Nederlandse jongeren wordt gevraagd een tekst in het Duits te maken, Duitse leerlingen mogen een verhaal in het Nederlands schrijven. Ook tweetalige teksten zijn welkom.

Enschede FM sprak met journalist Julia Henkel van stadsredactie Tubantia. Beluister het interview hierboven.

De schrijfwedstrijd is een initiatief van de stadsredactie van De Twentsche Courant Tubantia in Enschede en de lokale redactie van de Westfälische Nachrichten in Gronau naar aanleiding van de Europadag op 9 mei. De beide kranten werken al jaren samen in grensoverschrijdende projecten, met het doel inwoners van beide landen met elkaar in contact te brengen.

Buurtaal
Op dinsdag 9 mei houdt het AOC Oost in Enschede een 'Dag van de Buurtaal' voor 180 Duitse en Nederlandse leerlingen van zes scholen voor voortgezet onderwijs in de grensregio. De prijsuitreiking van de schrijfwedstrijd heeft eveneens op deze dag bij het AOC in Enschede plaats.

Het staat leerlingen vrij in welke vorm zij hun bijdrage aan de wedstrijd schrijven en hoe lang ze deze maken. Verhalen - verzonnen of waar gebeurd - of gedichten zijn even welkom als rap- of songteksten. De enige voorwaarde is dat de tekst niet in de moedertaal wordt geschreven.

Doe mee:
De bijdragen kunnen tot en met vrijdag 7 april via e-mail worden gestuurd naar: [email protected]. Inzenders worden verzocht hun naam, adres, leeftijd, school en klas te vermelden. Deelnemers gaan akkoord met mogelijke publicatie van hun tekst in de beide kranten.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM. Foto: Pixabay
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.