Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

VIDEO Postduivenvereniging De Snelle Wieken stopt ermee

252902 pigeon 380221 640

De Snelle Wieken houdt op te bestaan. De Enschedese postduivenvereniging werd eigenlijk al op 1 januari opgeheven. Het definitieve einde van de postduivenclub werd deze week bereikt met de verkoop van het clubgebouw aan de Vlierstraat. Het pand wordt overgedaan aan de Surinaamse moslimstichting Faizane Madina.

TV Enschede ging langs bij Freek Konings, secretaris van De Snelle Wieken. Bekijk de reportage hierboven.
Het einde van de vereniging diende zich de afgelopen tijd al aan, zegt een woordvoerder. "We hadden te weinig leden. Onze club bestond nog maar uit veertien leden. We vergrijsden, jongeren doen niets meer met postduiven. En met die veertien konden we de kosten van het gebouwtje niet meer opbrengen."

De opheffing is een bittere pil voor de duivenliefhebbers. De Snelle Wieken hielden al sinds 1985 hun verenigingsactiviteiten in het pand aan de Vlierstraat.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM. Foto: Pixabay
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.