Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

AUDIO Oud-elftalleider FC Twente Toon Renes overleden

254933 616804

Oud-FC Twente-elftalleider Toon Renes is zondagavond na een lang ziekbed overleden. Renes was binnen de club een markante verschijning. Hij volgde in 1997 Arend van der Wel op als elftalleider van het eerste team en vervulde die functie tot aan de voorbije zomer. Renes is 70 jaar geworden.

Enschede FM sprak met Henny Ardesch, oud-doelman van FC Twente. Beluister het interview hierboven.

In 2010 werd hij, enkele dagen voor het landskampioenschap, benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau.

Meer dan elftalleiderRenes was in zijn jaren bij Twente veel meer dan elftalleider. Spottend werd wel eens gezegd dat hij op het trainingscomplex in Hengelo de directeur was, die alles regelde. Renes was de spil in het web die elke dag vanuit zijn kantoor de zaken bestierde. Hij was mede verantwoordelijk voor alle administratieve handelingen die behoorden bij het eerste elftal.

Door zijn lange periode bij de club was hij in de voetballerij een bekende verschijning. Renes was al geruime tijd ziek.

Echte clubman
"We nemen afscheid van een echte clubman. Dat valt zwaar, hoewel we wisten dat dit er aan kwam", laat technisch- en commercieel-directeur Jan van Halst in een eerste reactie weten. "Toon had altijd maar een belang en dat was het belang van FC Twente."

De crematie vindt in besloten kring plaats. FC Twente organiseert woensdagavond in De Grolsch Veste een samenzijn ter nagedachtenis aan Toon Renes. Deze avond begint om 19.00 uur en is voor iedereen toegankelijk.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.