Geen grote politiemacht of muitende kunstenaars deze maandagmiddag. De ontruiming van de vroegere protestantse kerk aan de Kwinkelerweg in Boekelo verloopt zonder enige vorm van verzet. Daarmee komt een einde aan een periode waarin het Enschedese kunstenaarscollectief Onkruid hun creatieve ideeën in Boekelo tot wasdom lieten komen.
TV Enschede ging maandagmiddag langs bij de Nederlandse Hervormde kerk in Boekelo. Bekijk de video hierboven.
Kunstenaars zijn deze maandag in geen velden of wegen te bekennen. De kerk is nagenoeg leeg 'opgeleverd' door de krakers. Tot tevredenheid van Jan Beerenbroek van het kerkbestuur. ,,Ik ben blij dat we het op deze manier rustig kunnen afsluiten." Berenbroek: ,,Ik zoek wel even contact met de kunstenaars. Ik moet ook nog kijken waar we de energierekening kunnen verhalen van de afgelopen maanden en we hebben kosten gemaakt voor de eerste ontruiming."
Dinsdag wordt een begin gemaakt met het saneren van asbest. En als dat achter de rug is, kan het oude kerkgebouw definitief tegen de vlakte om plaats te maken voor een woning.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM. Foto: Joris Donkers