Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Studenten ARTEZ sluiten zich op voor maximale focus concert

256192 orkest 12

Het symfonieorkest van conservatorium ArtEZ treedt zondag op in het Muziekcentrum in Enschede. Voor een optimale prestatie zonderden ze zich een week af van de buitenwereld.

Uit de grote zaal klinkt Spaanse orkestmuziek. Dirigent Joost Smeets vanaf de bok moedigt zijn jonge muzikanten aan. ,,Heerlijk dat enthousiasme van die gasten , zal hij later zeggen. ,,Daar kan ik ongelofelijk blij van worden Je geeft heel veel van jezelf, maar je krijgt ook heel veel terug.

Repeteren doet Smeets elke dag. Vanaf half tien in de ochtend tot 's avonds laat. Samen met zestig studenten van ArtEZ bereidt hij zich achter de gesloten deuren van de Landesmusikakademie in Heek voor op een groot concert zondag in Enschede. Zelfs de verkiezingen woensdag waren in dit zelfgekozen isolement ver weg. Als er al gestemd wordt in Heek, dan zijn het cello s en violen.

Smeets: ,,We focussen ons volledig op de muziek. Om van al die afzonderlijke instrument één gemeenschappelijk klank te maken, is dat ook nodig. Een week lang repeteren we dagelijks van half tien s ochtends tot half tien in de avond. Alleen zo raak je in de flow die nodig is om een ingewikkeld programma goed te kunnen spelen.

Maandagochtend om tien uur precies ging de sleutel voor de jonge muzikanten in het slot. Sindsdien werken, wonen en studeren ze alleen nog met elkaar. Contacten met de buitenwereld zijn tot en met zondag uit den boze. Stemmen deden ze wel, maar alleen per volmacht. Alle 38 van de veertig Nederlander in het orkest lieten zich bij de stembus vertegenwoordigen door familieleden, ouders of vrienden.

Trompettiste Nienke de Vries: Dat heb heb ik er graag voor over. Dit project stond al heel lang gepland. Het conservatorium organiseert dit eens in de vier jaar. Dat wil je toch niet missen.. Die gesloten deuren werken boven. Je hoort en ziet elke dag de resultaten. We zijn de afgelopen week enorm gegroeid.

Zondag om 14.30 uur staat dirigent Joost Smeets met zijn jonge orkest in het Muziekcentrum. ,,Iets om naar uit te zien. Spaanse muziek: dat is iets aparts. ArtEZ heeft twintig Spaanse studenten. Die zitten allemaal in dit orkest. Het is een feest om met ze te werken. Verkiezingen gaan voorbij, maar de muziek blijft.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.