Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Open dag MST trekt duizenden bezoekers

256296 792866

Zelf een heup fixeren met een stevige schroef, een neussonde inbrengen of een echo laten maken. Dit en nog veel meer kon zaterdag in ziekenhuis MST in Enschede tijdens de jaarlijkse Open Dag van Zorg en Welzijn.

Duizenden belangstellenden kwamen bij het Enschedese ziekenhuis over de vloer. Het programma in Enschede richtte zich vooral op kinderen.

In MST is één van de doelen van de open dag het wegnemen van angst bij kinderen. Nadat het zelf inbrengen van een neussonde bij een oefenpop, krijgen ze een diploma mee. Oncologieverpleegkundige Yvonne Brokelman: We laten kinderen zien dat een patiënt een slangetje in de neus kan hebben. Stel dat hun eigen opa of oma hier zo komt te liggen, schrikken de kinderen misschien minder."

Controle
Bezoekster Saskia Wellink uit Overdinkel knikt. Haar dochters Zoë en Lizzy (8) komen vaak in MST omdat ze meerdere aandoeningen hebben. We zijn naar de open dag gekomen omdat ik wil dat het ziekenhuis niet alleen maar negatieve associaties geeft. De meisjes hebben net een pop aan de beademing gelegd. Het mooie is dat ze nu zelf de controle hebben. Het is niet de dokter die hen vertelt wat ze moeten doen."

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM - Foto: Frans Nikkels
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.