Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

FC Twente zou in 80e minuut op schermen boodschap aan publiek tonen

260160 795746

Het was de bedoeling dat de toeschouwers bij FC Twente - PSV pas in de 80e minuut zouden horen hoe zij het stadion konden verlaten. Op dat tijdstip zou op schermen te zien zien dat alle bezoekers na de wedstrijd het stadion konden verlaten, behalve de mensen in Vak-P. De stadionspeaker zou die boodschap ook omroepen.

De mensen in Vak-P zouden bovendien te horen krijgen het stadion via een andere uitgang te kunnen verlaten. Volgens de politie was het niet de bedoeling dat alle aanwezigen in dat vak gefouilleerd zouden worden.

Het liep anders. Al rond de 70e minuut van het duel ontstond spanning in de hoek van het stadion waar het supportershome gevestigd is. De massale aanwezigheid van politie wekte argwaan onder supporters, waarna de stadionspeaker zich volgens de politie genoodzaakt voelde om de boodschap eerder te brengen. Hij vertelde echter dat iedereen het stadion moest verlaten, wat volgens de politie nooit de bedoeling is geweest.

E-mail tijdens wedstrijd
FC Twente had van de politie tijdens de wedstrijd een e-mail van de politie ontvangen, met daarin een tekst die in het stadion moest worden gelezen. Die boodschap zou rond de 80e minuut worden gebracht, op hetzelfde tijdstip als waarop op de schermen te zien zou zijn wat de bedoeling was voor de aanwezige supporters. De e-mail is volgens de politie verzonden naar een voorlichter van de Enschedese club en moest door hem aan de stadionspeaker worden doorgegeven. Waar het in die overdracht van informatie is misgegaan, wordt volgens de politie nog onderzocht.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM. Foto: Emiel Muijderman
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.