Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Laurens uit Enschede bij explosies Dortmund

261430 Schermafbeelding 2017 04 11 om 212942

Onder de ruim 65.000 mensen op de tribunes bij Borussia Dortmund zaten dinsdagavond meerdere Tukkers. Eén van hen is Laurens van der Velde uit Enschede. Bij de Biergarten buiten het stadion kreeg hij door dat er iets mis was.

"Rond kwart voor acht in de avond kregen we te horen dat er een explosie was geweest bij de spelersbus", vertelt de Enschedeër vanuit het stadion. Er bleken drie explosies te zijn geweest bij de spelersbus van Borussia Dortmund, die onderweg was naar het stadion."

Bij het Signal Iduna Park bleven de mensen redelijk kalm, zegt Van der Velde. "Er brak geen paniek uit. Wel greep iedereen naar zien of haar mobiel. Zo kregen we mee dat er om half negen meer bekend zou worden. We zijn toen maar naar maar naar binnen gegaan."

Verbazing
Daar kreeg de Enschedeër, fractievoorzitter van de PvdA in zijn stad én fervent BVB-fan, nauwelijks nog iets mee van de gebeurtenissen elders in Dortmund. "Ik kwam met mijn mobiel niet of nauwelijks meer op het netwerk. Uiteindelijk werd op de grote schermen in het stadion de boodschap getoond dat de wedstrijd was afgelast. Mensen keken verbaasd om zich heen."

Van der Velde was er met een groep van bijna 20 Nederlanders, onder wie circa 10 Tukkers. "Voor sommigen was het hun eerste bezoek aan 'BVB'. Die hebben nog een beetje in de rondte gekeken om een indruk te krijgen van het stadion. Tja, ze waren er toch..." Woensdag kunnen ze opnieuw naar Dortmund afreizen. Om 18.45 uur wordt het duel ingehaald. De kaartjes blijven geldig. Of Van der Velde er dan weer bij is? "Dat weet ik nog niet. Ik moet eerst in mijn agenda kijken. Dortmund is weliswaar niet ver rijden vanuit Enschede, maar je moet wel zeker drie uur van te voren die kant op."

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.