Leerlingen van de groepen 1 tot en met 7 van OSB Harry Bannink stonden woensdag stil bij de landelijke dag tegen pesten. Zij legden samen met wijkwethouder Jurgen van Houdt een Time-Out tegel bij de kinderboerderij aan de Wesselerweg, waar veel mensen uit de wijk elkaar ontmoeten. Groep 8 was bezig met de eindtoets, maar legde nog wel met wijkagent Erna de Witte een tegel bij de school zelf.
Enschede FM sprak met Erna de Witte, wijkagent in de Wesselerbrink. Beluister het interview hierboven.
De tegels tegen pesten zijn een initatief van de stichting Twente tegen Pesten, opgericht door Karin de Wals, de tante van Tim Ribberink uit Tilligte. Tim pleegde in november 2012 zelfmoord omdat hij zijn leven lang gepest, bespot, getreiterd en buitengesloten werd. Door middel van een Time-Out tegel maakt de stichting pesten bespreekbaar op basisscholen.
Naast het leggen van een tegel poseerden de leerlingen van obs Harry Bannink op posters, die langs de A1 en aan het Stadskantoor van Enschede te zien zijn. De school hield woensdagmiddag nog een aantal activiteiten, waarbij de leerlingen ontdekten wat pesten teweeg kan brengen.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM. Foto: Toma Tudor