Naar buiten is gebracht dat hij stopt omdat hij 'het runnen van een eigen zaak en de rol van voorzitter niet langer kon combineren'. Maar dat is het halve verhaal. ,,Ik kon het niet combineren omdat Winkelhart mij veel te veel negatieve energie kostte. Het schoot niet op. Dan besteed ik mijn energie liever aan mijn zaak en de winkelstraat waaraan ik ben gevestigd."
Teveel lullen
In zijn ogen wordt er te weinig gedaan en georganiseerd in de binnenstad. Er gaat te veel tijd op aan vergaderen en pogingen om verschil van inzichten op te lossen. ,,Er wordt teveel geluld. Als verenigde ondernemers moet je juist daadkrachtig zijn. Als je het ergens niet mee eens bent, moet je een vuist kunnen maken naar bijvoorbeeld de gemeente toe."
Frisse ideeën nodig
Eerder al stapte Duursma uit het bestuur van de Federatie Centrumondernemers Enschede, de koepel die eind vorige maand ophield te bestaan. ,,Wat Enschede nodig heeft is een groep nieuwe mensen met frisse ideeën en korte lijnen. Niet oeverloos lullen, maar dingen oppakken en gewoon doen."
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM