Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

SciSports trekt voormalig FC Twente-manager aan

270177 Schermafbeelding 2017 05 23 om 082002

Gert-Jan Nijweide (42) gaat aan de slag bij voetbal-databedrijf SciSports uit Enschede. De Tukker keert daarmee terug in de voetballerij, na een eerdere periode bij FC Twente.

Nijweide neemt bij SciSports per direct de dagelijkse leiding op zich als COO (Chief Operating Officer). Oprichter Giels Brouwer blijft de grote baas als CEO en focust zich op de internationale doorbraak van het bedrijf. De Enschedese start-up hoopt met projecten als SciSkill, waarmee de potentie van voetballers op basis van data wordt ingeschat, wereldwijd te scoren.

SciSports telt momenteel 46 medewerkers, waarvan 20 fulltime. De laatste maanden werden miljoenen aan investeringen opgehaald. We merken dat we wel heel hard groeien en eigenlijk iemand nodig hadden die daar structuur in kan aanbrengen , legt Brouwer uit. We zijn nog steeds een start-up, maar zochten iemand die het allemaal al meegemaakt heeft.

Voetbalman
Nijweide beleefde in zijn vorige functie bij FC Twente zowel hoogte- als dieptepunten. De Enschedeër werkte tussen 2008 en eind 2014 als financieel manager bij de club, maar vertrok voordat de financiële malaise het kookpunt bereikte. Nijweide noemt zijn vrijwillig gekozen vertrek destijds een afweging tussen integriteit en loyaliteit . Verder zegt hij op dit moment geen behoefte te hebben aan een terugblik op die periode.

De laatste jaren werkte Nijweide zelfstandig als consultant. Maar ik merkte dat ik toch meer een organisatie-man ben. SciSports is een interessant bedrijf, dat snel gegroeid is aan de buitenkant. Nu moet er ook aan de binnenkant structuur worden aangebracht. En ik breng natuurlijk een netwerk uit de voetballerij mee.

Brouwer (27) zegt met veel vertrouwen uit te kijken naar de samenwerking in het vernieuwde managementteam. Naast Nijweide is Wouter Roosenburg doorgeschoven naar de positie van CTO (Chief Technical Officer). Tijdens de gesprekken bleek dat er een goede klik was met Gert-Jan en ook de verhalen die we van zijn directe collega s hoorden waren positief. Ik hoop van hem te leren, en hij misschien een beetje van mij. Samen willen we de volgende stap met SciSports zetten.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM - Foto: FC Twente
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.