Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

VIDEO Tientallen dode vissen uit vervuilde vijver in Enschede gehaald

270446 visje

In de grote vijver aan de Floraparkstraat drijven woensdagochtend tientallen dode vissen in het water. Ine Jannink van de dierenambulance in Enschede staat er bezorgd bij. Bij de vijver stinkt het enorm. Het is echt afgrijselijk , zegt Jannink. Samen met een collega van de dierenambulance haalt ze dertig dode karpers uit het water. En er zijn er nog veel meer die snakken naar lucht.

In het gesprek mengt zich ook Johan Landkroon, een visser die eerder deze week al dode karpers uit het water haalde. De visser vermoedt dat hengelsportvereniging VIOS een fout heeft gemaakt. Zij hebben vorige week jonge karpers in het water vrijgelaten. Een dag later waren er veel dood. Ik heb er 22 uitgehaald met een schepnet. Ik denk dat de vrijgelaten vissen van te voren al ziek waren.

Kerngezond
VIOS-voorzitter Johan van der Kolk ontkent dit desgevraagd. We hebben vorige week zo n 60 tot 70 vissen vrijgelaten, maar die zijn van te voren onderzocht. Ze waren kerngezond. Wat er wel aan de hand is weet niemand, dat wordt nu onderzocht.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.