Ook de omvang is nog niet duidelijk. Het gaat om een zogenoemde inactieve boring. Dat wil zeggen dat er momenteel geen zout meer wordt gewonnen. Op NLOG, een site van TNO en de Geologische Dienst Nederland, is terug te vinden dat de put werd geslagen in 1986. Tot 2009 werd er zout gewonnen, daarna werd de productie stilgelegd en tussen maart 2015 en januari 2016 werd er weer zout gewonnen.
Overeenkomsten
De boring vertoont overeenkomsten met de boring aan de Zwartevennenweg, waar mei 2016 voor het eerst een oude olielekkage werd gemeld. Ook die boring produceerde tijdelijk geen zout. Later werd ontdekt dat er al in 1988 een olielekkage was opgetreden. Naar aanleiding daarvan werd AkzoNobel onder verscherpt toezicht geplaatst.
Schroefverbinding
De nu ontdekte lekke boring aan de Hofdijk ligt naast een boring waarvan september vorig jaar ook al werd geconstateerd dat deze lek was. Van die boring is bekend dat door een lekke schroefverbinding olie en pekel is weggelekt.
Eind 2017
In 2017 meldde AkzoNobel tot nu toe twee lekkende verticale boringen en zeven lekkages in het horizontale netwerk. Het bedrijf gaf vorig jaar aan dat eind 2017 geen enkele lekkage meer mag optreden.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM. Foto: Emiel Muijderman