Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

AUDIO Aquadrome over fotografieverbod: €˜Nemen onze bezoekers in bescherming €™

274324 798065

In Nederland zijn geen uniforme regels voor fotograferen in zwembaden. Elk zwembad mag dat zelf beslissen, zo hanteert het Enschedese Aquadrome een fotografieverbod. Alleen met toestemming kan er een uitzondering worden gemaakt , zegt zwembaddirecteur Bas Morsink. Beluister het volledige interview met hem hieronder.

De directeur noemt diverse redenen om dit verbod te handhaven. De mensen zijn schaars gekleed en er zijn veel kinderen. Niet iedereen heeft de juiste motieven om foto s te maken. We willen de jeugdige bezoekers in bescherming nemen. Het personeel van Aquadrome maakt soms een uitzondering. Je eigen gezin op de foto zetten is natuurlijk altijd mogelijk.

Ondanks het verbod weten veel bezoekers niet dat fotograferen verboden is. Morsink begrijpt dat niet iedereen de huisregels naleest. Onze toezichthouders en zwemonderwijzers spreken de mensen aan op hun gedrag. In het verleden hebben we wel eens iemand apart genomen. Mocht iemand doorgaan met het maken van foto s, dan krijgt diegene een zwembadverbod.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM. Foto: Annina Romita
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.