Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Dit doet de brandweer bij brand in een flat in Twente

275328 plattegrond

Je moet er niet aan denken dat er een brand uitbreekt in je flat. Bewoonster Renate van de Alphatoren in Enschede oefent regelmatig met haar kinderen op een vluchtplan in geval van nood. Maar wat raadt de brandweer aan te doen?

- Voor alle gebouwen boven de 50 meter heeft brandweer Twente een 'aanvalsplan'.

- Dat bestaat uit een complete plattegrond die de weg wijst naar de blusinstallaties.

- De ladderwagen van de brandweer kan tot 30 meter hoogte komen; genoeg voor bijna alle flats in Twente.

- Bij evacuaties zijn twee zaken cruciaal. Dat er minstens twee vluchtwegen zijn, en een vroege alarmering.

- De brandweer roept mensen op om rookmelders te monteren. "Dat scheelt aantoonbaar levens."

- Nieuwe flats hebben een brandwerendheid van zeker een uur, waardoor de kans op het overslaan van brand zeer klein is. In oudere gebouwen is dat minstens 20 minuten.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM. Foto: Annina Romita
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.