Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Strenge grenscontroles in de regio vanwege G20-top in Duitsland

278937 bundespolizei nordrhein westfalen

De Duitse politie controleert de komende dagen strenger bij de grens met Nederland. Zowel op de snelweg A1 richting Duitsland als ook op de provinciale wegen en het spoor gelden verscherpte controles. Reden is de G20-top van komend weekend in Hamburg.

De Duitse politie meldt dinsdag dat de controles gepaard gaan met gedeeltelijke wegafsluitingen en snelheidsbeperkingen. De verscherpte grenscontroles worden uitgevoerd zodat mogelijke geweldplegers Duitsland niet binnen kunnen komen.

File
Reizigers die vanuit Nederland de grens willen oversteken naar Duitsland, moeten daarom ook de komende dagen rekening houden met extra reistijd, zowel op de snelweg, provinciale wegen als het spoor. Afgelopen vrijdag was al één rijbaan van snelweg A1 bij grensovergang De Poppe in De Lutte afgesloten. Ook de maximumsnelheid ging omlaag naar 70 kilometer per uur. Dat zorgde voor een file van zo'n drie kilometer. Ook zaterdag was er oponthoud.

Extra reistijd
De verscherpte grenscontroles worden uitgevoerd zodat mogelijke geweldplegers Duitsland niet binnen kunnen komen. Reizigers die vanuit Nederland de grens willen oversteken naar Duitsland, moeten daarom ook de komende dagen rekening houden met extra reistijd, zowel op de snelweg, provinciale wegen als het spoor.

In de Schengenzone zijn controles aan de binnengrenzen in principe afgeschaft, maar bij grote evenementen kunnen uitzonderingen worden gemaakt. Van die mogelijkheid wordt nu door Duitsland gebruikgemaakt.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.