Zangstudio Twente houdt zaterdag haar Poptools eindconcert. De Poptools Fun groep zingt vijf popsongs en de zangeressen laten ieder hun eigen solonummer horen. Het concert wordt aangevuld met nummers van de jeugdgroep. Je kunt gratis komen kijken om 14:00 en 16:30 uur.
Er zijn nog meer optredens in Enschede. Zo geven Valeria Boermistrova en Henk Linker zaterdag een gratis concert in de Grote Kerk op de Oude Markt. Dit concert begint om 16:00 uur.
In het Koetshuis in het Ledeboerpark kun je zondag naar de Open Imkerijdag. De bijenstal is open van 10:00 tot 16:00 uur. Op deze dag geven imkers informatie over het houden van bijen, worden er bijenlessen gegeven, kun je een expositie over imkers bewonderen en je kunt er wel 10 bijenvolken bekijken. De entree is gratis.
Zondag viert Rijksmuseum Twenthe feest. Er zijn verschillende lezingen, workshops en optredens. Om 16:00 uur wordt de tentoonstelling: Ik speel, dus ik ben geopend. Het is geen gewone tentoonstelling, de bezoekers worden zelf uitgenodigd om mee te doen en mee te spelen. Het openingsfeest is gratis te bezoeken van 11:00 tot 17:00 uur.
Vervelen de kinderen zich? Nergens voor nodig. Bezoek de zomerspelen in Roombeek. Er zijn activiteiten in Twentse Welle, Rijksmuseum Twenthe, Tetem en Concordia. Met het zomerpaspoort van 15 euro ( t/m 17 jaar: 10 euro) kun je van 9 juli tot en met 3 september zo vaak komen als je wilt.
La Manouche geeft een speciaal concert bij volle maan, waarbij de luisteraar echt aan het kampvuur zit. Met warme gitaarklanken, melancholische klarinet solo s en temperamentvolle zang wordt de luisteraar meegevoerd met de zigeunerkaravaan. En dat gebeurt allemaal op het Landgoed Algoed, Burgemeester Stroinkstraat 411 in Twekkelo om 20:30 uur. De entree is 10 euro.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM