De ledenvergadering van de Vrije Evangelische Gemeente Enschede heeft besloten zichzelf per 1 juli 2019 op te heffen. Daarmee volgen de leden het advies van een kerkelijke commissie. De opheffing heeft te maken met de gemiddelde leeftijd van de leden, aldus kerkenraadslid Simon Borgman. Die is vrij hoog, waardoor het steeds moeilijker wordt de bemensing voor pastorale taken rond te krijgen.
De opheffing heeft niets te maken met de financiën, verzekert hij. "We hebben weliswaar elk jaar een tekort, maar gelukkig kunnen we putten uit een fonds, een legaat van een overleden lid van de gemeente. Dat is nog lang niet uitgeput. Financieel hadden we het best nog even vol kunnen houden."
VerkoopMet het opheffen van de gemeente is tevens besloten het kerkgebouw aan de Boddenkampstraat in de verkoop te zetten. Voor de uit 1929 daterende kerk met bijbehorende dienstwoning en parkeerterrein heeft zich nu al een belangstellende gemeld. Wie dat is, wordt niet bekendgemaakt zo lang de verkoop nog niet rond is.
Ledental
Het ledental van de Vrije Evangelische Gemeente Enschede schommelt al een tijdje rond de 45. Waar de leden straks gaan kerken, is nog onduidelijk. "We voeren hierover gesprekken met onder meer de Protestantse Gemeente Enschede. Die gaan ook over de pastorale zorg", aldus Borgman.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM