Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

VIDEO Is Gijs uit Enschede de meest inspirerende Nederlander?

291410 gijs horvers

Hij is zelf autistisch en helpt nu andere autisten, door over zijn beperking te vloggen en lezingen te geven. Door zich op die manier voor anderen in te zetten, maakt Gijs Horvers (38) uit Enschede maakt kans op de titel 'meest inspirerende Nederlander met een kwetsbaarheid'. Zelf noemt Horvers zich liever niet beperkt. "Want ik kan net zo veel als andere mensen. Ik ben soms wat anders, maar zijn we dat niet allemaal?".

Zelfstandig ondernemer
De Enschedeër is afgestudeerd hulpverlener en werkt als zelfstandig ondernemer als coach van andere autisten. Ook geeft hij door het hele land lezingen over autisme en heeft hij zijn eigen vlog op YouTube. Via die wegen geeft hij handige tips aan lotgenoten. "De belangrijkste les? Dat ze niet alleen zijn. Als ze zelf open zijn over hun autisme, maakt dat hun eigen leven veel gemakkelijker. Door open te zijn naar anderen toe, kweek je begrip bij die anderen. Dat maakt onderling contact veel gemakkelijker."

Hij heeft het zelf meegemaakt. "Ik ben nu dus zelfstandig coach en geef lezingen aan andere mensen met autisme, maar al sinds ik van school af ben, heb ik eigen bedrijven gehad. In het begin kon ik echter totaal niet met klanten omgaan. Nadat de diagnose werd gesteld dat ik autisme heb en nu ik dat steeds bespreekbaar maak bij mensen die ik ontmoet, gaat dat een stuk beter."

Geldprijs
En dat kan hem nu zomaar een mooi geldbedrag opleveren. De verkiezing van 'meest inspirerende Nederlander met een kwetsbaarheid' is een initiatief van het DELA goededoelenfonds. De winnaar wint de Gouden Venus van Milo én 10.000 euro, te besteden aan een goed doel waar hij of zij persoonlijk bij betrokken is. De nummers twee en drie ontvangen de zilveren en bronzen Venus van Milo en een geldbedrag van respectievelijk 5.000 euro en 2.500 euro. Horvers wil een mogelijke geldprijs gebruiken voor één van zijn projecten om de kwaliteit van leven van mensen met autisme te verbeteren. In totaal zijn 100 Nederlanders voor de prijzen in de race.

Volgens de organisatie dankt Horvers zijn nominatie aan de manier waarop hij anderen inspireert. Als bevlogen ervaringsdeskundige én professional zet hij zich in voor mensen met autisme. Op zijn eigen ontroerende, humoristische, ontwapenende, innemende en eigenzinnige wijze is hij actief als onder andere coach, spreker, schrijver en projectmedewerker. Daardoor weet hij mensen te bewegen anders te gaan denken, werken en praten.

Stemmen
Op 30 september wordt de complete top 10 bekend en dus ook wie de winnaar is. bekend wie er in de top 10 staan. Stemmen kan tot en met 15 september op www.goudenvenusvanmilo.nl.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.