Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Twentse topchef mist finale Prix Taittinger

298275 Schermafbeelding 2017 10 09 om 214734

Chef Jojan Kersbergen (39) van restaurant Hanninkshof (Usselo) is er niet in geslaagd om zich te kwalificeren voor de prestigieuze finale van de Prix Culinaire de Taittinger. De jonge Twentse ondernemer moest maandag tijdens de Benelux-eindstrijd genoegen nemen met een derde plaats.

Zeven talentvolle chefs uit Nederland en België moesten in de Cas Spijkers Academie van het ROC van Twente (Almelo) hun kwaliteiten aantonen. Een tienpersoonsjury, met o.a. topkok Paul Fagel, beoordeelde hun kookkunsten.

Kersbergen was de gedroomde opvolger van Lars van Galen (hotel t Lansink in Hengelo), die in 2011 de internationale kookwedstrijd van het Franse champagnehuis winnend wist af te sluiten. Van Galen trad ditmaal op als juryvoorzitter en maakte tijdens een Walking Dinner in t Lansink de einduitslag bekend. De Belg Johan Gerard en de Nederlander Sander van Zandvliet (Venlo) mogen naar de finale in Frankrijk.

Voor Jojan Kersbergen waren de druiven zuur. Volgend jaar mag ik niet meer meedoen, want dan ben ik veertig en te oud voor deze wedstrijd .

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM - Foto: Dolf Ruesink
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.