Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Wegwijzers in Enschedese binnenstad kosten meer dan 3 ton

303222 Mapspsspspspsp

Om de binnenstad meer allure te geven en aantrekkelijker te maken voor bezoekers, is vorig jaar een actieprogramma opgesteld met winkeliers, horecaondernemers en Enschede Promotie. Een van de grootste wensen is de komst van nieuwe bewegwijzering op het stadserf. De kosten zijn hoger dan verwacht.

De huidige wegwijzers voldoen niet langer aan de eisen. Bij het Centraal Station is niet duidelijk aangegeven hoe je in het centrum komt en in de binnenstad zijn geen wegwijzers naar Roombeek. Het idee is om alles iets duidelijker te maken met interactieve wegwijzers. Daarvoor had de gemeente dit jaar 100.000 euro beschikbaar. De verwachte kosten van de nieuwe wegwijzers zijn echter 300.000 tot 400.000 euro.

De gereserveerde ton komt uit het potje versterking binnenstad. Normaal gesproken had het budget voor volgend jaar ook ingezet kunnen worden, maar door bezuinigingen heeft de raad besloten dat bedrag (125.000 euro) te gebruiken om de komende jaren de stadsfonteinen in werking te houden. Om de wegwijzers te realiseren gaat de gemeente dus op zoek naar andere manieren van financiering.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM. - Foto: Google Maps
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.