Senioren die moeten rondkomen van een klein pensioentje, worden hard getroffen door de beoogde bezuinigingen van de gemeente Enschede. Dat zegt Hanny Flore van het Plaatselijk Overleg Ouderenbonden (POOB).
De voorzitter van de belangengroep, die vanaf 1 januari Seniorenplatform gaat heten, waarschuwt de gemeenteraad voor de gevolgen van de bezuinigingen.
Brief
Flore heeft namens de POOB een brief gestuurd aan de raadsfracties. In de vergadering van de Stedelijke Commissie licht ze haar zorgen nog eens toe. "We hebben vooral gekeken naar mensen die AOW hebben en een klein pensioentje", aldus Flore. "Wat ons is opgevallen is, dat er nogal wat bezuinigingen in de begroting staan, maar dat er niet in de stukken staat wat de effecten zijn en hoe die opgevangen worden."
Mantelzorgondersteuning
Een van de voorbeelden die de POOB noemt is de mantelzorgondersteuning. Flore herinnert de politieke partijen aan hun belofte die zij bij een verkiezingsdebat in 2014 deden over het in stand houden van het budget van 1 miljoen euro. "Alle partijen zeiden: wij willen dat geld ervoor gebruiken. En wat zien wij nu in de begroting? Het budget is teruggebracht tot zeven ton."
De bezuiniging van drie ton heeft te maken met het afschaffen van het mantelzorgcompliment, een jaarlijks cadeautje voor Enschedeërs die mantelzorg verlenen. "Er staat niet in hoe we de mantelzorgers nu wel gaan waarderen." Een ander punt van zorg is het schrappen van de dienstencheque. Dat levert de gemeente vier ton op. Met de cheque konden mensen bovenop de thuizorg een paar uur extra huishoudelijke hulp inkopen. Dat kan waarschijnlijk vanaf volgend jaar niet meer. "En er is geen alternatief", aldus Flore. Een bezuiniging van 1 miljoen euro op dagbesteding en individuele begeleiding vindt de POOB onverantwoord.
Maandag neemt de gemeenteraad een besluit over de begroting, waaronder de bezuinigingen op de zorg.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM. - Foto: Pixabay