Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

AUDIO Bestuur moskee Enschede vindt gedrag Pegida Nederland ongepast

305823 download 126

Leden van de anti-islambeweging Pegida Nederland hebben zondagochtend de locatie van de te bouwen moskee op de hoek van de Wethouder Beversstraat en de Kuipersdijk 'ingewijd' met varkensbloed.

De actie van Pegida is volgens Achmet Kemaloglu, woordvoerder van het Turks Cultureel Centrum, niet gepast. Hij had dit niet zien aankomen.
Een paar weken terug was Pegida ook al in Enschede te vinden. Toen waren ze aan het demonstreren in de binnenstad. Het Turks Cultureel Centrum heeft zich er destijds niet in gemengd. Nu wel. Want Achmet en zijn collega s vinden dit gedrag ongepast. Vele mensen keuren het niet goed wat de Pegida doet , zegt de woordvoerder.

Verder gaan de plannen voor de moskee gewoon door - en lopen goed. Maar olie op het vuur gooien heeft ook voor ons geen waarde. Zij moeten het zelf weten , aldus Kemaloglu.

TV Enschede FM sprak hierover met Achmet Kemaloglu. Beluister dat bericht hierboven terug.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM. - Foto: Reinier van Willigen
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.