Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Longtest voor vroeggeborenen MST

306013 download 129

Ziekenhuis MST gaat longonderzoek doen bij kinderen die te vroeg zijn geboren. Het gaat om kinderen tot acht jaar die na minder dan 38 weken zijn geboren.

Het doel is om eerder te kunnen zien of er problemen zijn met de ontwikkeling van de longen. MST is het enige ziekenhuis dat bij zulke jonge kinderen een longfunctie test doet. De kinderen krijgen de test bij Orthopedisch Centrum Oost Nederland (OCON).

Extra ondersteuning
De gebrekkige ontwikkeling van de longen is een van de grootste problemen bij kinderen die te vroeg worden geboren. Bij deze zogeheten prematuren zijn de longen nog niet volgroeid. De kinderen hebben bij het ademen daarom vrijwel altijd ondersteuning nodig. Ook later in het leven kunnen ze problemen houden. MST wil dat beter in de gaten houden om eerder kunnen ingrijpen en extra ondersteuning aan te bieden.

Ongeveer zeven procent van de kinderen wordt te vroeg geboren. Twee tot drie procent ziet het levenslicht al voor 32-ste week van de zwangerschap.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM. - Foto: Lars Smook
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.