Het doel is om eerder te kunnen zien of er problemen zijn met de ontwikkeling van de longen. MST is het enige ziekenhuis dat bij zulke jonge kinderen een longfunctie test doet. De kinderen krijgen de test bij Orthopedisch Centrum Oost Nederland (OCON).
Extra ondersteuning
De gebrekkige ontwikkeling van de longen is een van de grootste problemen bij kinderen die te vroeg worden geboren. Bij deze zogeheten prematuren zijn de longen nog niet volgroeid. De kinderen hebben bij het ademen daarom vrijwel altijd ondersteuning nodig. Ook later in het leven kunnen ze problemen houden. MST wil dat beter in de gaten houden om eerder kunnen ingrijpen en extra ondersteuning aan te bieden.
Ongeveer zeven procent van de kinderen wordt te vroeg geboren. Twee tot drie procent ziet het levenslicht al voor 32-ste week van de zwangerschap.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM. - Foto: Lars Smook