Het DENK-Tweede Kamerlid Azarkan heeft minister Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) gevraagd of deze van plan is maatregelen te nemen tegen Pegida en of de bewindsman eventueel ook denkt aan een verbod van de anti-islambeweging. Aanleiding vormt het besmeuren van de beoogde moskee-locatie in Enschede door Pegida-leden met varkensbloed op zondag 12 november.
Azarkan heeft eerder deze week een twaalftal schriftelijke vragen gesteld aan de minister van Justitie en Veiligheid. Naast vragen over de juridische mogelijkheden van een mogelijk verbod van Pegida, informeert Azarkan bij Grapperhaus of hij van plan is maatregelen te treffen voor de beveiligen van moskeeën en of hij bereid is daar geld en andere middelen voor beschikbaar te stellen
Het DENK-Kamerlid verwijst daarbij naar een eerder afgegeven advies van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTC), waarin wordt aangedrongen op alertheid rond moskeeën. Azarkan wil van de minister weten wat hij gaat doen om de angst van moskeebezoekers weg te nemen.
Grapperhaus heeft drie weken de tijd om de schriftelijke vragen te beantwoorden.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM - foto: Robin Hilberink