Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

€˜Discussie over bron- of nascheiding is achterhoedegevecht €™

309215 attero

Een discussie in de Twentse steden over bron- of nascheiding van huishoudelijk afval is een achterhoedegevecht. Op het symposium De Toekomst van Plastics , dinsdagmiddag bij Saxion Enschede, maakte geen van de deskundigen er een woord aan vuil.

Waar in vooral Enschede en Hengelo en soms ook Almelo de emoties hoog oplopen wanneer het gaat om de vraag of huishoudens hun verpakkingen netjes moeten scheiden van het restafval, is Michiel Westerhoff, manager strategie en ontwikkeling bij afvalinzamelaar Circulus-Berkel daar bij Saxion desgevraagd gedecideerd over. Daar waar je de ruimte hebt om bronscheiding toe te passen, moet de bronscheiding toepassen. En daar waar dat lastig is, denk aan grote steden als Amsterdam, doe je aan nascheiding , aldus Westerhoff.

Betrokkenheid
Voor hem is het geen onderwerp. Volgens hem is betrokkenheid van burgers bij de circulaire economie vooral van belang. Het gaat om bewustwording. Je ziet bijvoorbeeld dat daar waar sprake is van bronscheiding, mensen zich bewuster zijn van het afval dat ze produceren. En dan ook minder afval produceren , zegt Westerhoff.

Kritiek
Wat de diverse sprekers benadrukken is dat iedereen in de keten van verpakkingsindustrie tot huishoudens er aan moet meewerken dat er minder plastic in het milieu terechtkomt. Maar er valt wel harde kritiek te beluisteren op de verpakkingsindustrie, die het lastig maakt verschillende soorten plastic van elkaar te scheiden.

Verrast
Wat Westerhoff ook betoogt is dat de gescheiden inzameling van verpakkingen in Nederland een groot succes is. Veel groter dan verwacht, en dat iedereen daardoor is verrast. Met als gevolg allerlei problemen, zoals een grote hoeveelheid plastic waar nog geen toepassing voor is en wat het draagvlak onder de gescheiden inzameling ondermijnt.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM. Foto: Lars Smook
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.