In moeilijke tijden hebben we zelf ook vaak hulp gekregen. Nu is het onze beurt om mensen niet in de steek te laten , aldus Ãnlü en Brummer. Tot de doelgroep behoren (probleem)jongeren en mensen met een zorgindicatie die dagbesteding krijgen maar daar weinig plezier aan beleven.
Ãnlü en Brummer kennen elkaar van het zorgbureau waar zij cliënt waren. Ik zag dat veel mensen in de dagbesteding niets te doen hadden. Ze hadden geen uitdaging, werden niet gestimuleerd , aldus Brummer.
Workshops
Ãnlü en Brummer besloten als cliënten van het zorgbureau hun eigen dagbesteding te creëren: workshops videomontage volgen. Ze besloten hier samen mee door te gaan en lotgenoten en ieder ander in Enschede de kans te bieden zich persoonlijk te ontwikkelen met multimedia.
"We hebben tientallen jongeren gesproken. Velen van hen zijn bezig met muziek. Maar er is weinig samenwerking, ze hebben de middelen niet of ze kunnen nergens terecht. Daar moet de Music Media Lab Factory, zoals we ons project noemen, verandering in brengen."
Basis gelegd
De basis van de stichting die hen voor ogen staat is gelegd. De eigenaresse van het voormalige Kunsthuis van het Oosten heeft het pand aan het Gronausevoetpad tijdelijk beschikbaar gesteld. Ãnlü en Brummer hebben uit eigen zak een aantal eenvoudige technische hulpmiddelen aangeschaft, waaronder een paar selfiesticks en microfoons. Op het wensenlijstje staan onder andere nog een mengpaneel en drumcomputers. Plus een demontabele, mobiele studio waar ze de wijken mee in kunnen voor straatinterviews.
Eerste opdracht
Hun eerste opdracht hebben ze volbracht: een reportage van Nienke's Cupcakes, een cupcakewinkel aan de Korte Haaksbergerstraat. Een Hengelose theatergroep uit de zorg wil ook graag dat ze langskomen. "Het filmpje van Nienke's Cupcakes is zó goed ontvangen! Andere ondernemers uit de binnenstad hebben massaal gereageerd - die willen het ook!', klinkt het enthousiast.
Ruilen
Ze laten zich niet in geld betalen maar in goederen, bijvoorbeeld een filmpje in ruil voor twee mobieltjes voor deelnemers van de Music Media Lab Factory. Het filmpje van de cupcakewinkel is op Facebook en YouTube gezet. Nu nog een eigen kanaal op het internet. "Daar moeten we maar eens met een provider over praten."
Contact opnemen kan via [email protected] of telefonisch: 06 40937330/ 06 30484898© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede