Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Verbeek wil meer uren maken

309967 verbeek 1

Gertjan Verbeek deelt de dagen heel anders in dan zijn voorganger, René Hake. "'s Ochtends zijn alle specialistentrainers met de spelers aan het werk en 's middags trainen we met het team", zegt hij.

Een treffend voorbeeld van zijn werkwijze was vorige week te zien bij de beloften. De spelers die 's middags op de bank zaten, moesten 's ochtends eerst trainen. "Ze spelen pas om vier uur", zegt Verbeek. "Als je dan om half elf traint heb je nog voldoende pauze tussendoor. Een ritme van zaterdags niets doen, op zondag een vrije dag en op maandag één keer trainen heeft niets met topsport te maken."

"Je moet niet in vrije tijd denken, maar kijken naar het belang van het individu", vervolgt hij. "Een jongen die niet heeft gespeeld in het weekend, kan aan het begin van de week een heel andere belasting aan. Je moet out of the box durven denken. Elke speler vraagt iets anders. Tom Boere train je anders dan Oussama Assaidi."

Harder trainen
"Fred Rutten zei onlangs in een interview dat het niet om hárder trainen gaat, maar om méér trainen. Daar ben ik het helemaal mee eens. Hoe meer je doet, hoe beter je wordt. Kijk naar een timmerman. Hoe vaker hij een kozijn in elkaar heeft getimmerd, hoe meer vakman hij wordt. Het is gewoon een kwestie van uren maken en je tijd zo goed mogelijk besteden.''

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM. Foto: Emiel Muijderman
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.