Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

ChristenUnie stelt vragen over afname politieagenten in Oost-Nederland

310323 politie jas NIEUW1 168

De ChristenUnie in Overijssel wil weten wat de gevolgen zijn van de afname van het aantal politieagenten in Oost-Nederland. Door vergrijzing en de terugloop van agenten krijgt de politie de komende jaren te maken met een afname. Fractievoorzitter Jan Westert (CU) heeft daarover vragen gesteld aan het college.

De politie in Oost-Nederland telt over vijf jaar 200 agenten minder dan nu. De fractievoorzitter van de ChristenUnie wil weten wat daarvan de gevolgen zijn en wat ertegen wordt gedaan.

Westert heeft in het voorjaar van 2017 ook al vragen gesteld over dit onderwerp. Dit was toen na een oproep van de gezamenlijke commissarissen, maar die oproep werd door de politiechef wat gebagatelliseerd, vindt de CU-voorman.

Werkdruk
Hij stelt daarom opnieuw vragen. Ook wil hij weten wat het afnemend aantal politiemensen betekent voor de werkdruk binnen politieteams en wat de provincie kan doen om een 'veilige rechtsstaat' voor de inwoners te bevorderen.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.