Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Tekorten dreigen bij wijkteams voor zorg en welzijn in Enschede

314556 wijkteams enschede

Een begrotingstekort bij de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening (SMD) dreigt volgend jaar ook gevolgen te hebben voor de sociale wijkteams in Enschede. De gemeenteraadsleden van Enschede zijn dit weekend nog op de hoogte gebracht over de ontwikkelingen bij de SMD. Dat is de belangrijkste partner van de gemeente in de wijkteams voor zorg en welzijn.

Overhead
Het begrotingstekort bij de SMD wordt vooral veroorzaakt door ontwikkelingen die te maken hebben met de overhead. Het gaat daarbij om de gevolgen van wettelijk noodzakelijke kwaliteitsontwikkeling, het uitblijven van loon- en prijscompensatie en loonstijgingen door wijzigingen in de cao.

Volgens de gemeente Enschede heeft de directie van de SMD actie ondernomen om bij te sturen. De manager Maatschappelijke Ondersteuning binnen de gemeente houdt de situatie bij de subsidieontvanger in de gaten.

Gevolgen
De Stichting Maatschappelijke Dienstverlening denkt dat er vooralsnog geen effect is voor haar uitvoering binnen de wijkteams. Toch leidt de financiële situatie bij de SMD tot vragen en onrust bij de eigen medewerkers, de wijkcoaches en binnen de wijkteams.

De SMD biedt binnen de negen sociale wijkteams in Enschede ondersteuning aan inwoners bij vraagstukken op gebied van onder meer relaties, opvoeding, geld, mantelzorg, eenzaamheid en loverboyproblematiek.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Frans Nikkels
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.