Bij de politie in Twente zijn vorig jaar 24.789 misdrijven gemeld, een daling van 11 procent ten opzichte van 2016. Dat blijkt uit de jaarresultaten van de politie, die donderdag zijn gepresenteerd. In totaal werden er 6.765 verdachten aangehouden. Dat waren er een jaar eerder nog ruim 600 meer.
Het aantal misdrijven daalt al enkele jaren. Tussen 2013 en 2016 werden er gemiddeld ruim 30.000 misdrijven gemeld. Dat betekent dat het aantal misdrijven de afgelopen jaren met bijna 20 procent is afgenomen.
Inbraken en overvallen
Opvallend is de daling van het aantal gemelde woninginbraken: 1.408 in 2017, terwijl het er in 2016 nog bijna 500 meer waren. Het aantal opgehelderde inbraken blijft laag met 11 procent. Dat percentage schommelt al jaren rond de 10 procent.
Het aantal overvallen is het afgelopen jaar bijna gehalveerd tot 21. Daarvan zijn er 16 opgehelderd, wat leidde tot 14 verdachten. Het aantal straatroven kelderde tot 36, in precies de helft van de gevallen werd er een verdachte gearresteerd.
'Tot op zekere hoogte tevreden'
Oscar Dros, politiechef van de eenheid Oost-Nederland reageert gematigd tevreden op de cijfers. "Ik ben blij met de dalende criminaliteit en eerlijk gezegd had ik dat niet verwacht. We hielden er vorig ernstig rekening mee dat dit aantal zou gaan stijgen, maar ik blij dat er dit jaar minder slachtoffers zijn."
"Zeker het aantal woninginbraken is zeer fors gedaald (en daar kunnen we alleen maar blij mee zijn", zegt Dros over zijn werkgebied. Maakt dat hem tot een tevreden mens? "Tot op zekere hoogte, want er zijn ontwikkelingen die me zorgen baren en waar we als politie stevig mee aan de slag moeten."
Cybercrime krijgt meer aandacht
Dros maakt zich zorgen over criminaliteit op internet. "Daar gebeurt heel veel, meer dan me lief is en waarschijnlijk ook meer dan wij weten. Ik ben daar echt nieuwsgierig naar. We zijn een organisatie die in staat is gebleken om de traditionele criminaliteit aan te pakken, maar nu zullen we ons moeten bewijzen op cybergebied. En dat gaan we doen ook. We hebben specialisten in dienst maar ik denk ook dat de kennis en vaardigheden van politiemensen door deze ontwikkeling zal veranderen."
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede.