Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Pepperspray gebruikt bij aanhouding onruststoker in Enschedese wijk 't Getfert

319862 politie jas NIEUW1 179

Een man heeft in de nacht van maandag op dinsdag de boel op stelten gezet in de wijk t Getfert in Enschede. Hij klopte in het holst van de nacht aan bij het huis van een onbekende vrouw en schreeuwde door de straat. De man is aangehouden voor nachtrumoer. Omdat hij zich daarbij verzette, werd hij door de agenten pepperspray in het gezicht gespoten.

De man klopte middenin de nacht aan bij een woning, waarna hij met een lampje in de slaapkamer van de bewoonster scheen. De vrouw keek naar buiten, maar kende haar nachtelijke bezoeker niet. Daarop belde de vrouw de politie. Deze trof de man aan in de brandgang naast de woning.

Daar legde de man een onsamenhangend verhaal af. De agenten vermoedden daarop dat de man onder invloed was van drugs. Ze sommeerden hem weg te gaan, maar de man bleef staan. Ondertussen werden er meer buurbewoners wakker door het geschreeuw van de man.

Pepperspray
Toen de politie de man probeerde aan te houden, rukte hij zich los en nam een gevechtshouding aan. De agenten gaven de man het bevel zijn armen te spreiden en dat ze anders geweld toe zouden passen. De man deed hier niets op uit en snelde op de agenten af. Daarbij gebruikte één van hen pepperspray. Omdat de man een bril droeg, had dit niet het gewenste effect. De man zocht de confrontatie met de andere agent, die daarop ook met pepperspray spoot. Deze keer werkte het wel, waarna de man in de boeien kon worden geslagen.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.