BIG BOX is een initiatief van De Groot Installatiegroep uit Emmen, die ook een vestiging heeft in Hengelo. Algemeen directeur Marcel de Groot mikt met de boxen op de zakelijke markt. "Er is een markt voor dit soort locaties. We hebben onderzoek gedaan en er is behoefte aan ruimte voor bijvoorbeeld zzp'ers. Deze ruimtes zijn prijstechnisch interessant."
Verschillende zaken
In de units in het Havengebied zijn bedrijfsactiviteiten toegestaan in milieucategorie 1 en 2. In de boxen kan straks bijvoorbeeld kleding gemaakt worden, ook de verhuur van personenauto's is mogelijk. Ook wasserettes, cateringbedrijven en kappers mogen in een box aan de slag.
Duurzaam
Het bestemmingsplan van het Havengebied laat deze activiteiten toe. De vestiging van bedrijven is mogelijk, omdat elke box een huisnummer heeft. Daarmee kan een ondernemer zich laten registeren bij de Kamer van Koophandel. De Groot is niet de eerste in Nederland die op deze manier garageboxen in de markt zet. "Wel zijn we de eerste die groene en duurzame boxen aanbiedt. Er zitten bijvoorbeeld zonnepanelen op het dak."
Makelaar Ten Hag verzorgt de verhuur van de units, 5 februari staat de oplevering gepland. De huurprijzen beginnen bij 145 euro per maand. "Er zijn op dit moment al vijf gegadigden, waarvan één ondernemer. Ik verwacht dat we over zes maanden al vol zitten", aldus De Groot.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede. - Foto: BIG BOX Enschede