Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Heli's scheren laag over Twente voor militaire oefening

322425 Defensie 1

Zie je de komende weken een gevechtshelikopter over je achtertuin vliegen? Schrik niet, het is namelijk een militaire oefening boven Twente en de Achterhoek.

De luchtmacht oefent de komende drie weken boven deze regio. In totaal test de Luchtmacht 11 heli's. Het gaat om 4 Chinooks, 4 Apaches en 4 helikopters. Doel van oefening HWIC/TAC NL2018 is om vliegers onder hoge dreiging voor te bereiden op missies in binnen- en buitenland.

Volgens een woordvoerder van de Luchtmacht kunnen de helikopters 'heel laag overvliegen'. "Mensen kunnen tot aan grondniveau de helikopters over zien komen."

De gevechtsheli's stijgen en landen op vliegbasis Deelen nabij Arnhem. De Luchtmacht heeft voor een groot gebied een ontheffing aangevraagd, die hier te lezen is. De gevechtsheli's oefenen boven heel Oost-Nederland.

De oefeningen vinden plaats op weekdagen tot en met 23.00 uur 's avonds. Op vrijdag stoppen de oefeningen in de namiddag.

De oefeningen vinden plaats op de volgende dagen en tijden:

Week 6:- Maandag 5 tot en met donderdag 8 februari van 9.00 tot 23.00 uur.
- Vrijdag 9 februari van 9.00 uur tot 16.00 uur.

Week 7:- Maandag 12 tot en met donderdag 15 februari van 9.00 tot 23.00 uur.
- Vrijdag 16 februari van 9.00 tot 16.00 uur.

Week 8:- Maandag 19 tot en met donderdag 22 februari van 9.00 tot 23.00 uur.
- Vrijdag 23 februari van 9.00 tot 16.00 uur.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede - foto: Defensie
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.