Beune begon het juniorenkampioenschap met een tweede plaats op de 500 meter. De schaatsster uit Borne finishte in een tijd van 39,50 seconden en liet daarmee veel concurrenten achter haar. Op de 1.500 meter klokte Beune een eindtijd van 1.59,63, eveneens de tweede tijd van de dag. Samen opgeteld betekende het een tweede plaats in het tussenklassement na de eerste dag.
Baanrecords
Jutta Leerdam reed een nieuw baanrecord op de 1.500 meter: 1.59,16. Datzelfde deed de grote concurrente van Beune ook op de 500 meter, waar ze een tijd klokte van 39,28.
Zondag
Vandaag staan de 1.000 en de 3.000 meter op het programma van het NK junioren. Beune, pupil van trainer Johan Freriksen van het RTC Oost van de schaatsbond, moet zien af te rekenen met de oppermachtige Leerdam. Het NK voor de A-junioren begint om 18.30 uur. Behalve de strijd om het allroundkampioenschap vindt om 21.30 uur de mass-start plaats. De wedstrijden zijn te volgen via een livestream: https://www.youtube.com/watch?v=jIumkbC0YPw
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Reinier van Willigen