Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

AUDIO Jorieke won 'Olympische reis' en zag beste vriendin Ter Mors goud pakken

325948 27972044 10213117767071957 3367724794574124310 n

Een avontuur om nooit te vergeten . Zo omschrijft Jorieke Drent haar reis naar de Olympische Winterspelen in Zuid-Korea. Zelf betaalde ze er geen cent voor. De Enschedese won de trip immers door een winactie van Schaatsen.nl, KPN en Team NL.

Zonder er al te veel van te verwachten schreef Drent zich medio januari in voor de winactie. Binnen een minuut was het gepiept: even per e-mail registreren en een bericht delen op Facebook. Dat bleek uiteindelijk voldoende om de reis van een paar duizend euro binnen te slepen. "Ik stond te shaken op mijn benen toen ik het hoorde en had tranen in mijn ogen. Het is bizar, ik kon het niet geloven", aldus Drent.

Het was overigens niet de eerste keer dat Drent een prijs won via schaatsen.nl. "Ik heb al een keer op het VIP-deck gezeten, en ook nog een keer kaartjes gewonnen voor een NK", knipoogt Drent.

Bijzonder
Waar menig schaatsfan al extreem gelukkig wordt van deze prijs, betekende het voor Drent nóg meer. Zij kreeg namelijk de gelegenheid om haar vriendin Jorien ter Mors van dichtbij in actie te zien op een groot internationaal toernooi. Sinds 2006 kennen ze elkaar, toen ze samen op het CIOS in Enschede zaten. Daarna achtervolgden ze elkaar naar Friesland en woonden ze nog even samen in Heerenveen.

PrijzigWas Drent niet de gelukkige geweest bij de winactie, dan had ze de Spelen 'gewoon' thuis moeten zien. "Ik heb even gekeken met mijn moeder en zus of het haalbaar was om er naartoe te gaan, maar alles is erg duur. Daarnaast studeer ik nog en dat maakt zoveel geld vrijmaken lastig."

Dat ze het vliegticket én een kaartje voor verschillende schaatsafstanden cadeau kreeg, was voor haar geen reden om alsnog geld over de balk te smijten. "Ik wilde dolgraag nog naar het shorttracken toe. Dat is mijn favoriete onderdeel om te zien. Maar een kaartje daar kost minimaal 300 euro. Dat is toch teveel!"

Ter MorsVan 8 tot en met 15 februari zat de Enschedese in Zuid-Korea. Een dag voor vertrek was voor haar het absolute koninginnennummer, de finale van de 1000 meter voor vrouwen. Met in de hoofdrol: Jorien ter Mors. "Ik had de perfecte plek, ik kon zowel de finish als de start erg goed zien", glundert Drent.
19.00 uur (11.00 uur Nederlandse tijd) startte de eerste vrouwen. Drent moest even nagelbijten, want Ter Mors kwam pas in rit 12 aan de beurt tegen de Amerikaanse Brittany Bowe. "Nog voor de race klopte mijn hart al in mijn keel. En na het startschot heb ik alleen maar staan springen, schreeuwen en juichen."

Ter Mors schaatste zich uiteindelijk met 1.13,56, een Olympisch record, naar het goud. Na de race viel Drent haar in de armen, voor de camera's van Hart van Nederland. "Jorien laat zien dat als je passie hebt, je alles kunt bereiken", aldus een zichtbaar geëmotioneerde Drent. Een week later is ze nog steeds niet helemaal bijgekomen van het avontuur. "Als je sportfan bent moet je hiernaartoe. Ik begin alvast met sparen voor de zomerspelen in Buenos Aires."

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede - foto's: Facebook Jorieke Drent
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.