Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

€˜Smerigste flat van Enschede €™ tegen de vlakte

332285 zuiderspoorflat

Het wordt ook wel de smerigste flat van Enschede genoemd: de Zuiderspoorflat in de Haaksbergerstraat. Het gebouw, die haar weinig flatteuze bijnaam onder meer dankt aan shockerende toestanden met poepende en piesende bezoekers, is (bijna) niet meer.

Het bedrijf Kamphuis Sloopwerken uit Reutum treft voorbereidingen om de flat tegen de vlakte te werken. De afgelopen weken werd het hele pand eerst gecontroleerd op de aanwezigheid van asbest.

Nieuwbouw
De Zuiderspoorflat telt 97 woningen. Het tien verdiepingen tellende gebouw staat er nu 36 jaren en is in bezit van de stichting Domijn, een woningcorporatie in Enschede. Er komt nieuwbouw voor in de plaats. Alle woningen van de nieuwe flat zijn nog niet verhuurd. De inschrijving gaat via woningbouwcorporatie Domijn. De bouw van de nieuwe flat moet komende zomer beginnen.

Enkele tientallen wooneenheden in dit gebouw zijn op dit moment nog steeds verhuurd, een aantal in het kader van de Leegstandswet (tijdelijke verhuur) welke de gemeente Enschede toch toepast op deze wooneenheden.

8 miljoen
De kosten voor de sloop en het bouwen van het Nieuwe Zuiderspoor bedragen circa 8 miljoen euro.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede - foto: Tubantia
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.