De defensieve organisatie
Waar FC Twente onder Gertjan Verbeek bij de teams met de meeste schoten op doel hoorde, week Marino Pusic hier tegen VVV-Venlo direct vanaf. Twente kreeg slechts twee schoten op doel tegen waarvan geen enkele poging vanuit het zestienmetergebied kwam. Met vier verdedigers leek de defensieve organisatie van Twente weer meer op dat van Verbeeks voorganger, René Hake. De nul zorgde er overigens voor dat Twente als achttiende en laatste eredivisieploeg de nul in 2018 hield. Daarmee eindigde een reeks van tien duels zonder clean sheets.
Aanvallende output in uitwedstrijd
FC Twente loste tegen VVV zeventien schoten op. Alleen tegen NAC (12 december) werd in een uitduel dit seizoen meer geschoten (20). Het aantal pogingen dat daadwerkelijk op doel ging was minder, met een aantal van vier. Mede door de uitblinkende doelman van VVV, Lars Unnerstal, kon Twente niet tot scoren komen. De Duitse sluitpost werd uitgroepen tot man van de wedstrijd.
FC Twente draait een matig seizoen, maar het geluk zit in een aantal situaties dan ook nog eens tegen. Bijvoorbeeld op het gebied van individuele prestaties, vooral Frederik Jensen en Adam Maher moeten in staat zijn meer rendement uit hun acties te halen. Zo was er in de wedstrijd tegen VVV geen enkele speler op het veld die vaker schoot dan Fredrik Jensen (5): de Fin is de eredivisiespeler die in 2018 het vaakst 'vuurt' zonder te scoren (28 keer), ploeggenoot Adam Maher, die tegen VVV geen doelpoging had, staat tweede op dit lijstje (25 schoten).
Data via Opta
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede.