Met de Zwemmer sluit Hempe een roerige periode in haar leven af. Die begon in 2004 met een postnatale depressie na de geboorte van haar zoon Timo. Pas na een worsteling van 4 jaar, begon de behandeling. ,,Ik sportte altijd heel veel, maar dat ging ineens niet meer. Nu kreeg ik spierverkrampingen en zenuwpijn. Ik modderde 4 jaar door, werd steeds depressiever en wilde op een gegeven moment niet meer leven'', vat ze de ellende samen.
HulpHempe komt bij de huisarts en psycholoog niet veel verder. ,,Daarna luisterde de psychiater wel. Ze gaf medicatie en veranderde mijn leven compleet. Binnen een paar uur was ik verlost van die zenuwslopende spierverkrampingen. Maar de medicijnen waren niet alleen een opluchting, maar ook versuffend. Daar moest ik van af'', vertelt Hempe.
Zwemmen naar genezingZe komt in contact met Bertine Tieberink, van de gelijknamige fysiopraktijk en initiatiefnemer van het nieuwe paramedisch centrum. Ze traint de spieren weer sterk en kan de medicijnen afbouwen. ,,Er zit een grote drang om te over leven in mij. Er kwam een moment waarop ik dacht: ik moet het water in.'' Ze leert borstcrawlen bij de triatlonclub en duikt in de winter in het ijskoude Hulsbeekwater. Ontspannen zwemt ze naar genezing.
Nu, 14 jaar later, is er het beeld. De Zwemmer, handen en benen op elkaar gegoten in beton en geplaatst op een stalen bij de ingang van het nieuwe zorggebouw. De Zwemmer staat symbool voor de overwinning, na vele jaren strijd, op de depressie en medicatie. Geïnteresseerden:De 1,20 meter hoge Zwemmer wordt gemaakt in een oplage van tien. Meer info: www.hedyhempe.nl of
[email protected]© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede - Foto: Emiel Muijderman