Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Verdachte moord op Sarah Kolenberg komt niet vrij

338921 image 4 4

Jayson D. (49), die wordt verdacht van de moord op de Enschedese Sarah Kolenberg (40), komt voorlopig niet op vrije voeten. Dat heeft de rechtbank in Almelo vrijdag besloten tijdens een regiezitting over de moord.

Advocaat Umut Ural, die D. bijstaat, vindt dat er niet genoeg reden is om zijn cliënt na acht maanden voorlopige hechtenis nog langer vastgehouden. Volgens Ural is er voldoende reden om aan te nemen dat D. niets met de moord te maken heeft. Zo zijn er geen sporen van Jayson D. gevonden op de plek van de moord, maar wel een vingerafdruk van een onbekend derde persoon in het bloed van Sarah.

'Niet de vader, wel de dader'
Officier van Justitie Sandra Leusink is er juist stellig van overtuigd dat D. de Enschedese salsadanseres om het leven bracht. Hij en Sarah hadden een geheime relatie, en D. was bang dat Kolenberg zwanger van hem was. Hij zou abortus eisen, en stuurde haar in een app'je dat ze 'de ware Jay zou leren kennen' als ze over zijn echtgenote zou vertellen over de zwangerschap.

Tijdens de zitting bleek overigens dat Sarak Kolenberg op het moment van haar dood weliswaar zwanger was van een drieling, maar dat Jayson D. niet de vader van de ongeboren kinderen is.

Broek kwijt
Advocaat Ural gaf het Openbaar Ministerie er tijdens de zitting keihard van langs toen bleek dat de trainingsbroek van zijn cliënt, waar tijdens het onderzoek lang naar gezocht is, al die tijd op een politiebureau heeft gelegen. "Mijn cliënt werd verweten de broek te hebben weggemaakt, maar justitie heeft hem zelf. Blunder, blunder, blunder, ik kan niet anders zeggen."

In het dossier wordt meerdere keren melding gemaakt van de broek, die Jayson D. mogelijk zou hebben gedragen op de dag van de moord. De broek is onderzocht, maar blijkt geen relevante sporen te bevatten.

Vervolg
De rechtbank hoopt de strafzaak op 25 mei mei inhoudelijk te kunnen behandelen.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede - foto Lars Smook
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.