De gegevens van 800 studenten van hogeschool Saxion in Enschede en Deventer zijn openbaar door een datalek. Studieboekenwebshop Studystore uit Kampen publiceerde namen, e-mailadressen en postadressen op een openbare website.
Volgens NU.nl kwam beveiligingssite Have I Been Pwned het digitale datalek op het spoor. Het datalek is ontstaan door bestellingen die de studenten hebben geplaatst bij studieboekenwebshop Studystore uit Kampen, vertelt woordvoerder Rob Admiraal van Saxion. "Studystore heeft een relatie met onze Koepel Organisatie Saxion Studieverenigingen (KOSS)."
Geen studiegegevens Saxion kreeg vorige week bericht over het datalek. De namen, e-mailadressen en postadressen van 800 studenten hebben volgens woordvoerder Admiraal twee dagen op een website hebben gestaan die voor het publiek toegankelijk is. "Het gaat niet om andere informatie, zoals studiegegevens."
Vermoedelijk gaat het om gegevens van studenten in Enschede en Deventer. "En dan is de verdeling tweederde Enschede en een derde Deventer", verwacht Admiraal.
Menselijke fout Bij de verwerking van de bestellingen bij Studystore zijn meerdere partijen betrokken en worden gegevens gedeeld. Onderweg in dat traject zou het mis zijn gegaan, blijkt uit een reactie van Studystore aan NU.nl. Slachtoffers van het lek zouden tussen juni en december 2017 bij Studystore een studieboek hebben besteld.
Woordvoerder Rob Admiraal van Saxion weet dat er van opzet geen sprake is bij dit datalek. "Het gaat hier om een menselijke fout. Iemand heeft ergens op de verkeerde knop gedrukt."
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede - foto: Emiel Muijderman