Op tweede pinksterdag werd het team met zes spelers van TTT Nederlands kampioen in de Little League Intermediate competitie (11 13 jaar) in Almere. Begin juli volgt het EK in Praag. De winnaars van het EK verdienen een ticket naar de World Series in Amerika.
Beeball
De oefenwedstrijd vindt aansluitend plaats aan het jaarlijkse scholen Beeballtoernooi georganiseerd door Tex Town Tigers. Enkele spelers die vijf jaar geleden op het scholen beeballtoernooi begonnen, spelen nu dit niveau. Zowel tijdens het Beeballtoernooi als voor en tijdens de oefenwedstrijd op 13 juni zullen er allerlei lekkernijen, pannenkoeken en hamburgers te koop zijn. De opbrengst gaat naar de sponsoractie die de Eastern Athletics gestart zijn om hun reis en verblijf naar het EK te kunnen bekostigen. Naast crowdfunding via Talentboek.nl, organiseren ze allerlei acties om een bedrag van bijna 5000 euro bij elkaar te halen.
Tukkers
Het team van Eastern Athletics wordt gevormd door geselecteerde spelers uit honkbal teams uit de regio Oost Nederland. Ze werden de afgelopen drie maanden intensief in Hengelo en Enschede getraind door Tico Nicolaas en Gaston Wessels. Namens TTT spelen Hugo Flokstra, Pepijn Gortemulder, Boris Hartman , Sem Oude Moleman, Storm Pietsz en Blue Swaak in het team.
Programma woensdag 13 juni. Plaats: Tex Town Tigers, Kotkampweg 119, Enschede, Aanvang Beeballtoernooi: 14.30 uur, huldiging winnaars: 17.45 uur, aanvang oefenwedstrijd: 19.00 uur.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Christian van der Meij